Turksail.com’da hakkımızda çıkan haber

UNO Yelken Takımı’nın kurucusu ve İstanbul’da düzenlenen Farr 40 Avrupa Şampiyonası’nın mimarı Levent Özonur, yerleştiği Bodrum’da kendi yelken okulunu kurdu.

Haziran ayında faaliyete geçen Bodrum Sailing Center’da çocuklar ve gençlerin yanı sıra yetişkinler için de eğitim programları yer alıyor.

Türkiye’nin ilk Uluslararası Yelken Antrenörü Sertifikası’na sahip Levent Özonur, bugüne kadar sayısız Milli sporcu ve eğitmenlerini yetiştirdi. 2011 yılında da İstanbul’dan ayrılıp Bodrum’a yerleşmeye karar verdi.

Aslında bu kararının ardında yatan büyük hedef, kendine ait bir yelken okulu açmak ve sporcu gençlerin yetişmesine katkı sağlamaktı.

Bir yandan Bodrum’daki yat yarışlarını izlerken diğer yanda ilkini İstanbul’da gerçekleştirdiği Farr 40 şampiyonalarının bir ayağını Bodrum’a getirmek için çalışan Özonur, sonunda öncelikli hayalini gerçekleştirdi ve Bodrum Sailing Center projesini Haziran ayı sonunda hayata geçirdi.

Yelken yaşamına 1969 yılında İstanbul’da Optimist’le başlayan Özonur, iki deneyimli yelkenci dostunu, Bade Tanoba ile Emre Kalaycıoğlu’nu da eğitmen olarak ekibine dahil etti.

“Bodrum’da yelken açıp dalgaların arasında süzülürken hissedilen güç ve zarafet teknedeki her bireye baş döndürücü heyecanlar yaşatabilir. Üstelik, böylesine bir deneyim hiç de uzağınızda değil” diyen Özonur, sözlerine şöyle devam etti:

“Alışılmış eğitim programlarının dışına çıkmak istiyoruz. Düzenlediğimiz kurs programlarında yer alan seminerler ve aktivitelerle yelkenin sportif yanının dışında bir keyif olduğunu, doğanın koynunda yapılacak bir hobi, hatta bir yaşam tarzı olduğunu aktarmaya çalışıyoruz.”

Ortakent’te faaliyete geçen Bodrum Sailing Center’da 7-17 yaş arası çocuk ve gençlere Optimist ve Colgate teknelerle hafta içi 09.30-14.00 saatleri arasında yelken eğitimleri veriliyor. Ayrıca hafta içi 16.00-18.00 ve hafta sonları da 18.30-20.00 saatleri arasında yetişkinler için özel programlar uygulanıyor.

Yazar: BSC Yelken Bizden Haberler